Parashikimi i motit në Kosovë, priten reshje dëbore dhe temperatura deri në -19 gradë

Nesër një përgjithësi Ballkanin, duke përfshirë edhe Kosovën do ta përshkrojë një valë e fortë e ftohët e shoqëruar me dëborë. Erërat e forta do të krijojnë një shtresë në rrugët e pjesë jugore të Ballkanit, era do të arrij në shpejtësi deri në 60 kilometra në orë. Temperatura më e ulët nesër pritet të jetë -19 gradë celsius, kurse më e lartë -8 gradë. Do të ketë edhe reshje bore, shkruan Express.

Ndryshe, sonte e enjte Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se janë bllokuar rrugët Glloboçicë-Tetovë, e cila e lidh Kosovën me Maqedoninë dhe rruga tjetër Brezovicë-Prevallë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ligji për gjuhën shqipe merr dritën jeshile nga kryesia e BDI-së

Ligji i cili rregullon përdorimin zyrtar të gjuhës shqipe në Maqedoni, të ...