Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Nga dita e hënë deri të merkuren Kosova ynë do të vazhdoje të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me origjinë polare.

Nga pasditja e së merkurës pritet të vijnë masat e ajrit nga ana e jugperendimit të cilat do të zbusin këtë gjendje të acarit.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -22 deri -17 gradë Celsius, kurse temperaturat maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet -11 deri në 1 gradë Celsius.

Reshje bore të intensitetit të dobët vende-vende do të ketë diten e hënë dhe të marten. Shtypja atmosferike do të mbetet mbi vlerat e normales.

Temperaturat më të ulëta parashihen të jenë të merkuren. Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperendimi me shpejtesi deri në 6m/s.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Plan për vrasje politike/ Zbulohet lista e zezë me ministra, deputetë e gazetarë në Kosovë e Maqedoni

Ministra, deputetë, politikanë e gazetarë, madje edhe Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ...