Parashikimi i motit, vazhdon i ftohti i acartë

Sipas parashikimeve, moti i kthjellet dhe i ftohtë do të jetë dominues pothuajse në të gjithë territorin e vendit, përjashtuar zonat malore përgjatë kufirit lindor të cilat do të kenë vranësira të shpeshta.

Edhe orët e pasdites do të vijojë me kthjellime dhe vranësira të lehta e kalimtare në të gjithë ultësirën perëndimore duke lënë me vranësira më të dukshme zonat malore. Parametri i erës do të jetë sërish i pranishëm në të gjithë territorin e vendit.

LEXO EDHE:  Padi 7 zyrtarëve që legalizuan ndërtesat e paligjshme në autostradën Tiranë-Durrës
Kliko per me shume info

Temperaturat e ajrit do të mbeten të ulëta edhe gjatë ditës së diel, ku vlerat më të ulëta do të regjistrohen në zonat verilindore të vendit.
Era do të fryjë mesatare në tokë dhe deri e fortë në det shpejtësi 50 km/h nga drejtimi permanent verior, kjo do të bëjë që edhe deti të jetë i trazuar.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here