Publikohen pamje nga burgu në Francë ku po mbahet Ramush Haradinaj

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovë, Ramush Haradinaj po qëndron në ambientet e paraburgmit ne Francë që prej arrestimit të tij të mërkurën si pasojë e një fletëarresti ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia në vitin 2004, me pretendimet për krime lufte.

Një shqiptar në Francë ka dërguar video tek ‘BS’ nga ambientet e burgut ku po qëndron Ramush Haradinaj. Shqiptari shprehet se i ka dërguar rroba në burgun Maison D. Arret, Colmar, liderit të AAK-së, por në burg i kanë thënë se ai është transferuar në një burg tjetër.

Franca po pret kërkesën e Serbisë për ekstradimin e Ramush Haradinaj, ndërsa autoritetet në Kosovë dhe Shqipëri kanë reguar me forcë për arrestimin e tij, ndërsa kërkojnë lirimin, pasi gjykata e Hagës e ka shpallur të pafajshëm.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Thaci: Formimi i ushtrisë së Kosovës do të ndodhë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ripërsëriti se formimi i ushtrisë së Kosovës ...