Zbulohet pamja e re që do të ketë “iPhone 8”

U raportua për një kohë të gjatë që telefoni i ardhshëm i Apple-it, iPhone 8, nuk do të vijë me trup të përbërë tërësisht nga metali, ndërsa tani kanë nisur të qarkullojnë online detajet për korniza të telefonit.

Sipas burimeve të “GSMArena” korniza e telefonit do të jetë e përbërë nga çeliku që nuk ndryshket. Ky material ishte përdorur edhe te trupi i iPhone 4.

Kliko per me shume info

Kompanitë që merren me prodhim të materialeve për Apple-in, “Foxconn” dhe “Jabil”, janë duke përdorur këtë material në pajisjet e reja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here