“Nostradamusi italian” shokon: Bora do të na vrasë të gjithëve!

Bora ka pushtuar të gjithë Europën, dhe ky është një rrezik. Të paktën kështu është shprehur Matteo Tafurin i njohur si “Nostradamusi italian”.
Ai ka parashikuar se nëse në Salento do të ketë borë për dy ditë, kjo do të sjellë fundin e botës. Media italiane shkruajnë se kjo zonë, nën pushtetin e borës, është një ngjarje e rrallë.
Matteo Tafuri njihet si filozof dhe astrolog, që ka lindur më 8 gusht 1492 në Soleto dhe ka vdekur më 13 qershor 1582.
Matteo Tafuri është i njohur për aftësitë e tij okulte dhe parashikuese.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. jemi ne 2017 thuje atij palles cflet brockulla

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Denoncimi i shqiptarëve nga brenda qelisë: Ju tregojmë kushtet çnjerëzore në burgun e Belgjikës

Një djalë shqiptar nëpërmjet një video të realizuar brenda qelisë së tij ...