Nokia rihyn në treg me një super “smartphone”, ja karakteristikat

Më në fund duket se kompania e njohur e telefonave, ‘Nokia’, u është ‘përgjigjur lutjeve’ të fansave të saj për të rihyrë në treg me një “smartphone” të ri.
Dhe këtë ka bërë kompania finlandeze e cila se fundmi ka publikuar telefonin e ri, “Nokia 6”, me një ekran 5.5 inç dhe me sistem operativ Android.

RAM-i i “Nokia 6” do të jetë 4 GB me një pamje 1080p, proçesor Snapdragon dhe me bokse më të mëdha për muzikë. Çmimi i tij pritet të jetë 250 dollarë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Aeroplanët më të mirë luftarak të shekullit 21, vetëm pesë shtete i kanë

Nga vitet e ’40-ta të shekullit të kaluar, aviacioni ushtarak ka arritur ...