Një shqiptar i vdekur në masakrën e Stambollit, dy të plagosur

Viktimë në masakrën e Stambollit ku humbën jetën 39 persona dhe mbetën të plagosur 69 të tjerë, ka mbetur dhe një shqiptar, ndërsa raportohen dhe 2 të plagosur. Sipas ‘’Presheva Jonë’’, viktima, identiteti i të cilit ende nuk është zbuluar, është me origjinë shqiptare por me nënshtetësi turke.
Ditën e sotme, organizata e ISIS mori përsipër sulmin. Ndërkohë, policia turke është në kërkim të autorit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.