Një shqiptar i vdekur në masakrën e Stambollit, dy të plagosur

Viktimë në masakrën e Stambollit ku humbën jetën 39 persona dhe mbetën të plagosur 69 të tjerë, ka mbetur dhe një shqiptar, ndërsa raportohen dhe 2 të plagosur. Sipas ‘’Presheva Jonë’’, viktima, identiteti i të cilit ende nuk është zbuluar, është me origjinë shqiptare por me nënshtetësi turke.
Ditën e sotme, organizata e ISIS mori përsipër sulmin. Ndërkohë, policia turke është në kërkim të autorit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Përplasja e dy motorave, humb jetën i riu

Humb jeten drejtuesi një prej motorave të aksidentuar një ditë më parë ...