‘’Një shqiptar i vdekur në Stamboll’’, MJP rrëzon lajmin: Asnjë shqiptar nuk është prekur

Ditën e sotme u bë me dije se në sulmin tragjik në Stamboll janë përfshirë dhe 3 shqiptar, 1 i vdekur dhe dy të plagosur. Por, pas këtij lajmi, reagon Ministria e Jashtme e Shqipërisë duke e hedhur poshtë këtë lajm. Më parë përmes një postimi në Tëitter ministri Bushati shprehu ngushëllime homologut turk si dhe familjeve të viktimave

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rama: Kete vit do ti japim fund historise se kanabisit

Kryeministri Edi Rama, i pranishëm në një takim me drejtuesit e policisë, ...