Nishani: Kam informacion nga SHISH, në vend ka hyrë farë kanabisi me tonelata

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani deklaron se në vend kanë hyrë disa ton farë kanabisi. Ai tha se këtë informacion e ka nga SHISH, por shtoi se edhe Ministria e Brendshme e ka informacionin dhe duhet të marrë masa.

Deklarata e Nishanit në Channel One:

Kliko per me shume info

“Eshtë një njollë që kërkon reagim të jashtëzakonshëm. Në vitin që kemi hyrë, që është dhe vit elektoral, informacionet zyrtare janë që në vënd ka hyrë gjatë kësaj periudhe një sasi shumë e madhe e farës së kanabisit, prej disa tonësh.

LEXO EDHE:  Meta, Berisha e Basha takohen në Presidencë/ Çfarë i bëri bashkë 3 ‘miqtë’ e vjetër

Ky është një informacion që institucionet e policisë kryesisht duhet ta marrin me shumë seriozitet. Patjetër që duhet ta ketë policia këtë informacion. Unë e kam nga SHISH por atë që informacion që e kam unë e ka dhe qeveria”.

Kliko per me shume info

2 COMMENTS

  1. ik or derdimen, ik. Kush ta var ty te japin informacione, me ty as prapanicen nuk fshijne. Dhe pse u dashkan tonelata fare? Edhe me kilogram mbushet i gjithe Ballkani, te paskan thene ty qe e kane sjelle me tonelata? Pse grure apo miser eshte fara e kanabisit? Apo e mesove qe mazhoranca do te japi nje shqelm bytheve dhe po merr hak tani? Pika-pika kujt i paskan dhene informacion, ti je nje cope mishi me dy sy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here