Nish-Beograd, aksident masiv, përplasen 45 makina, 17 të plagosur, mes tyre 11 shqiptarë

Në një aksident zinxhiror ka ndodhur ne autostraden Nish-Beograd, ku janë përfshirë së paku 30 vetura, janë lënduar 17 persona, ku tre prej tyre rëndë.

Nga të lënduarit janë 6 fëmijë. Sipas raporteve që vijnë nga atje, 11 nga 17 të lënduarit, janë qytetarë nga Kosovë, të cilët po ktheheshin në shtetet perëndimore pas pushimit në Kosovë.

LEXO EDHE:  12 vjet të ndara, historia e dhimbshme e nënës që i morën vajzën me dhunë

Tani për tani nuk ka të dhëna të sakta për emrat e të lënduarve, po raportohet se situata në pjesën ku ka ndodhur aksidenti, është tejet e rëndë, për shkak të bllokimit të rrugës dhe kolonave të gjata.

Kliko per me shume info

Shumë vetura kanë filluar të mbesin pa karburante dhe kjo ka shkaktuar drojë se mund të ketë pasoja për pasagjerët e bllokuar.zeri

LEXO EDHE:  Vdes aktori shqiptar, ja çfarë shkroi për herë të fundit në rrjetet sociale

Te pakten 45 automjete janë përplasur me njëra-tjetrën ditën e sotme në autostradën Nish-Serbi, ku si për pasojë kanë mbetur të plagosur 17 persona.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur 10 kilometra para Nishit në korridorin që lidh Ballkanin me Evropën Perëndimore. Nga dëshmitë e para raportohet se shumica e të aksidentuarve janë shqiptarë.

LEXO EDHE:  Nezar Seiti rrëfehet sot para Prokurorisë italiane, gazetari: Ka përpjekje nga Tirana për ta shtyrë dëshminë

Deri më tani nuk raportohet për viktima, ndërsa dëmet materiale janë të mëdha. Pas aksidentit, autostrada, ku ka prezencë borë, për pasojë është bllokuar, duke shtuar kështu radhën e madhe të mjeteve.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here