Nis dëbora në Kukës e në Pukë, emergjencat në gatishmëri

Dëbora ka nisur të zbardhë veriun e vendit mbrëmjen e sotme. Ndërkohë në Kukës, bashkia ka mbledhur shtabin e emergjencave.

Bashkia e qytetit u bën apel operatorëve të kontraktuar për rritjen e nivelit të gatishmërisë, per ndërhyrje me mjete e makineri në të gjitha akset rrugore.

Edhe në Pukë kanë nisur sonte reshjet e dëborës, ndërsa autoritetet lokale janë në gatishmëri.

Edhe më herët ishte paralajmëruar se java e parë e 2017 do të niste e ftohtë dhe me reshje shiu dhe dëbore në zonat malore, ndërsa temperaturat do të pësojnë ulje drastike në ditët që vijojnë.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

I riu vdiq në derë të spitalit, arrestohen dy autorët e vrasjes në Vlorë

Pas disa orë kërkimesh policia e Vlorës ka arrestuar dy vëllezërit Merko, ...