Ngrica në vend/ Drejtori i ARRSH informon: Situata drejt përmirësimit, të gjitha akset të kalueshme

Temperaturat e ulëta në vend priten të jenë deri të martën që vjen, por reshjet e dëborës janë qetësuar. Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Dashamir Xhika deklaroi se situata e motit në vend është drejt përmirësimit.
“Situata është drejt përmirësimit. Të gjitha akset janë të kalueshme. Është hedhur kripë në të gjitha akset në Kukës dhe Dibër dhe aktualisht të gjitha akset rrugore janë të hapura”, deklaroi Xhika.
Ai apeloi drejtuesit e mjeteve të kenë kujdes dhe të përdorin zinxhirët.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rama: Kete vit do ti japim fund historise se kanabisit

Kryeministri Edi Rama, i pranishëm në një takim me drejtuesit e policisë, ...