Në mëshirë të fatit, i heqin KEMP-in, gruaja apel për ndihmë: Nuk kam bukë për fëmijët

Një grua, 45 vjeç dhe banuese në Tiranë në mëshirë të fatit ka kërkuar ndihmë nga emisionin investigative, “Fiks Fare”. Pasi i hoqën KEMP-in, Veri Huqi tregon se është në një gjendje të vështirë ekonomike dhe shëndetësore.

Fëmijët e saj, 1 dhe 5 vjeç, nuk frekuentojnë as çerdhe dhe as kopësht, sepse nuk kanë mundësi ekonomike. Vera është trajtuar me kemp deri para dy vitesh, pasi duart e saj janë të paralizuara.

LEXO EDHE:  Zjarri në zonën industriale, flet Erion Veliaj
Kliko per me shume info

Në 2014-n komisioni për caktimin e KEMP-it në qytetin e Durrësit ia hoqi këtë të drejtë. Sot, nëna e dy fëmijëve thotë se të miturit qajnë për bukë.

“Nuk më vjen djali 5-vjeçar brenda, sepse më thotë pse më bëre kur s’ke bukë të më japësh”, thotë Vera mes lotësh.

Myftari, burri i saj, 85-vjeçar është i paralizuar. Ai trajtohet me një pension pleqërie, por që sipas Verës lekët e tij nuk mjaftojnë as për ilaçe e drita. Në këtë familje kanë të gjithë probleme shëndetësore, pasi vajza 1-vjeçare vuan nga epilepsia dhe merr ilaçe çdo muaj.

LEXO EDHE:  Nis hetimi për djegien e fabrikës së riciklimit

“Unë nuk marr ilaçet e mia se s’kam para, e kam recetën aty. Marr vetëm ilaçet e vajzës. Kërkoj nga “Fiksi” të më ndihmojë se po më vdesin fëmijët për bukë”, bën thirrje zonja Huqi./topchannel/

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here