Rrefimi/ “Ajo si e çmendur mu hodh sipër dhe bëmë seks, por…”

Një djalë i cili ishte i lënduar nga ndarja me të dashurën e tij, mendoi se një mënyrë e mirë për ta harruar atë ishte duke fjetur me një femër tjetër.

Por duket se kjo nuk i ka funksionuar por madje e ka bëre më keq pasi zbuloi se e dashura ishte lidhur me dikë tjetër.

Kliko per me shume info

Ja çfarë i shkruan ai psikologes së “The Sun.

Letra e djalit

“Jam vërtetë shumë i lënduar nga ndarja me të dashurën time, e cila ka qenë dhe e para për mua.

LEXO EDHE:  E tmerrshme/ Çifti shqiptar bën seks ne ballkonin e banesës, e regjistrojnë fqinjët

Ne jemi lidhur kur ishim 17-vjeç por pas tre vitesh u ndamë pasi unë u largova me punë në Londër dhe e dashura ime nuk mund ta mbante lidhjen në distancë.

Një ditë unë shkoj tek shtëpia e shokut tim pasi më ftoi. Në shtëpi ishte edhe e dashura e tij dhe një shoqja e saj.

Natën pasi ishim shtrirë për të fjetur, unë zgjohem dhe shkoj të pi një gotë ujë në kuzhinë. Aty vjen edhe shoqja e të dashurës së tij dhe si e çmendur më hidhet sipër. Bëmë seks dhe mendova se jeta ime mori edhe një herë gjallëri.

LEXO EDHE:  Bisha 300 mijë euro që po 'çmend' shqiptarët, kush janë pronarët nga Burreli

Por vetëm pak ditë më vonë më telefonon ish-e dashura dhe më thotë të takohemi. U takuam dhe folëm gjatë duke pranuar ndër të tjera se na kishte marrë malli shumë për njëri-tjetrin. U rilidhëm edhe një herë por…ajo më la prapë dhe u lidh me dikë tjetër.

Nuk di se çfarë të bëj dhe si ta harroj”.

LEXO EDHE:  Studimi amerikan: Muslimanët do dominojnë Indinë në 2050-ën, ja trendi në Europë

Përgjigjja e psikologes

“Shumë e kanë të vështirë ta harrojnë dashurinë e tyre të parë dhe kjo i bën të demoralizohen.

Ndoshta po të ndodh edhe ty kjo situatë por duhet ta kalosh… harroje atë dhe fillo të kërkosh njerëz të rinj”.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here