Moti për dot e në fundjavë, borë e dendur në veri, reshje shiu në qytete

Në Shqiperi parashikohet të mbizotërojë mot me vranësira mesatare dhe të dendura, ndërsa temperaturat do të kenë rritje të ndjeshme si në vlerat minimale ashtu dhe ato maksimale.

Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet të dobët deri mesatar. Lokalisht reshjet me intensitet të lartë në formën e shtrëngatës dhe stuhisë në orët e mbrëmjes dhe gjatë natës.

Në zonën e Alpeve reshje të dendura bore, ndërsa në zonat malore të Juglindjes dhe Verilindjes reshje bore. Era me drejtim Juglindje-Jug 1-25m/sek. Mjegull nëpër lugina. Deti i forcës 7 me lartësi vale 5.8metër. Temperaturat me rritje të ndjeshme si

Temperaturat parashikohen të jenë:

Vendet malore -6° /4°C

Vendet e ulta -1° /12°C

Vendet bregdetare 1° /13 °C

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

I riu nga Tirana niset nga Rinasi për në Milano, rrugës “i zhduken” 7700 Euro

Një 32-vjeçar shqiptar me iniciale E.M., banues në kryeqytet, ka bërë kallëzim ...