Parashikimi i motit, acar edhe gjatë fundjavës

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar mot të ftohtë në fundjavë.

Pas reshjeve dhe fuqisë së masave me origjinë polare parashihen ulje të dukshme të vlerave termike në dy ekstremet, duke bërë që merkuri në termometër të zbresë në fundjavë deri -17 gradë celsius, kurse në viset malore deri -19 gradë celsius.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -11 deri -4 gradë celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 1- 4 gradë celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veri-perëndimit me shpejtësi mbi 13m/s.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Dekonspirohet rrjeti i spiunazhit rus në Kosovë

Agjencia e Kosovës për Inteligjencë ka siguruar të dhëna, të cilat ishin ...