Parashikimi i motit, ja cfarë sjell e premtja dhe fundjava

Një sistem i fuqishëm vranësirash do të vendoset në vendin tonë duke gjeneruar reshje në të gjithë vendin. Shira të dendur pritet të ketë në veriperëndim të vendit. Ndërsa reshje të dendura dëbore zonat verilindore dhe juglindore.

Gjatë pasdites duke përfshirë edhe mbrëmjen i gjithë vendi do të jetë me vranësira dhe reshje shiu e dëbore me intensitet mesatar dhe të ulët.

Në kushtet e motit të paqëndrueshëm do të mbetemi edhe gjatë natës. Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje të ndjeshme si në vlerat minimale edhe në vlerat maksimale.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi jugperëndimor kjo do të bëjë që në brigjet detare të gjenerohet dallgëzim 6 ballë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Masakruan me thikë të riun në Vlorë, lirohet 27-vjeçari, vëllai merr përsipër krimin: Unë jam vrasësi

Policia e Vlorës dy ditë pas vdekjes së 22-vjecarit Armando Rrapaj, ka ...