Mjegulla ndërpreu ndeshjen, por portieri luajti edhe 20 minuta më pas… vetëm!(Foto)

Një ngjarje vertetë e pazakontë do të mbahet mend gjatë. Bëhet fjalë për një ndeshje futbolli më 25 dhjetor 1937, e cila u ndërpre në minutën e 70-të përshkak të mjegullës. Bëhet fjalë për ndeshjen Chelsea-Charlton. Por ky lajm si duket lajmi nuk mbërriti deri në veshin e portierit të Charlton, Sam Bartram. Ai qëndroi në fushë deri në minutën e fundit të lojës pasi nuk mori vesh që ndeshja ishte ndërprerë.
Kaluan 20 minuta që Bartram rrinte para portës duke menduar që ekipi i tij po sulmonte gjithë kohës kundërshtarët.
Në autobiografinë e tij, portieri i Charlton, Sam Bartram shkruan se erdhi një polic që e lajmëroi se ndeshja kishte përfunduar.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Nëna ‘’turpërohet’’, e pabesueshme ajo që i vendos vajzës në çantën e shkollës (Foto)

Në Australi është raportuar një ngjarje vërtetë qesharake por dhe shokuese. Një ...