Minutat e para të vitit 2017, festë dhe fishekzjarre në gjithë Shqipërinë

Ndërkohë që numërohen minutat e para të vitit 2017, në sheshet kryesore të qyteteve, qytetarët kanë sfiduar temperaturat deri në minus 10 gradë për të festuar e ndezur fishekzjarre.
Kesaj here, ndryshe nga vitet e tjera, festimet ne Tirane jane perqendruar ne sheshin “Nene Tereza”, per shkak te punimeve ne sheshin “Skenderbej”.

Bashkia e Tiranes ka hedhur fishekzjarre sapo ora ka shenuar 00:00.

Fishekzjarret shumengjyrshe kane ndezur qiellin e Tiranes.

Mirëpo, të shumtë kanë qenë edhe qytetarët të cilët kanë hedhur fishekzjarre në mënyrë individuale.

Portali LajmiFundit.al uron të gjithë shqiptarët Gëzuar Vitin e Ri 2017!

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Trafikimi i 8 ton kanabis nga Shqipëria në Itali, zbulohet skema ’’gjeniale’’

Policia italiane para një muaji kapi 8 ton kanabis sativa që kishte ...