Mësuesja rreh për vdekje 10-vjeçaren sepse nuk dinte të lexonte

Në të përditdshmen britanike “Daily Mail” është postuar një lajm mjaft i rëndë për lexuesit. Një vajzë 10-vjeçare u rrah për vdekje nga mësuesja e saj sepse nuk dinte të lexonte.

Për më shumë, mësuesja e pashpirt ftoi shokët e klasës t’i bashkoheshin asaj. Për pasojë vajza e quajtur Joy Wangari e cila shkonte në shkollën fillore të Mukandamias, të Nairobit, Kenia vdiq të martën dhe mësuesja kriminele është në kërkim.

LEXO EDHE:  Dieta e çmendur, e reja humbi 28 kg në 6 javë duke përdorur vetëm këtë truk
Kliko per me shume info

Sipas rrëfimit të nxënësve të klasës të vajzës së vdiq, mësuesja i kishte thënë se ata duhet ta godisnin atë nëse do dinte të lexonte.

Ajo më pas kishte filluar ta godiste fort në shpinë pasi vajza i kishte thënë se nuk mundej. Sipas raportimeve ishin bashkuar edhe disa nxënës të klasës.

LEXO EDHE:  S'ju kishte shkuar mendja kurrë, ja çfarë duan meshkujt nga femrat në një lidhje

Joy pas ngjarjes ishte ankuar tek mësuesja kujdestare e cila e kishte dërguar në shtëpi, ku ajo jetonte me gjyshen e saj 86-vjeçare.

4 ditë pas rrahjes, gjendja e saj shëndetësore u përkeqësuar dhe ajo u dërgua në spital.

Vajza vdiq gjatë kohës që po kurohej dhe për këtë arsye është ngritur një hetim nga policia në bashkëpunim me Ministrinë e Arsimit./klan

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here