“Golden Globes”: Fjalimi i Meryl Streep kundër Donald Trump tërheq vëmendjen

Filmi La La Land mbrëmë vonë në Los Angeles ka fituar shtatë “Golden Globes”, çmime këto që ndahen nga organizata e gazetarëve të huaj në Hollywood.

Ne mesin e tyre, filmi ka fituar në kategorinë e filmit më të mirë komedi, ndërsa Ryan Gosling dhe Emma Stone kanë fituar çmimet për aktorin dhe aktoren më të mirë.

LEXO EDHE:  Marina Fara shfaqet provokuese

“Moonlight” ka fituar si filmi më i mirë në zhanrin dramë. Mirëpo ajo që tërhoqi më së shumti vëmendje ishte fjalimi i aktores veterane, Meryl Streep e cila u nderua me çmim për vepër jetësore.

Kliko per me shume info

Ajo e shfrytëzoi tërë fjalimin e saj për të kritikuar ashpër presidentin e zgjedhur amerikan, Donald Trump duke u fokusuar në një incident gjatë fushatës parazgjedhore gjatë të cilit ai raportohet se e ka tallur një gazetar me aftësi të kufizuara.

LEXO EDHE:  Këngëtarja shqiptare: Ma bënë gogol Rita Orën, ja ç’më tha kur e takova

“Kur të fuqishmit e shfrytëzojnë pozitën e tyre për të kërcënuar të tjerët, ne të gjithë humbasim””, ka thënë ndër të tjera Streep.

Meryl Streep u nderua me çmimin për vepër jetësore “Cecil B. DeMille” gjatë ndarjes së çmimeve “Golden Globes”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here