“Mashtrimi i radhës i Saje Qorrit me sasinë prej 510 kg drogë të kapur në Itali”

Ish-kryeministri Sali Berisha e cilesoi mashtrim te neveritshem deklaraten e policise shqiptare ne lidhje me kapjen e 510 kilograme droge ne Itali diten e sotme.
Berisha shkruan:
Nje mashtrim i neveritshem dhe i paskrupull i Saje qorrit qe pergenjeshtrohet nga autoritetet italiane, Guardia di Finanza! sb

Te dashur miq, ne lumin e droges qe vershon cdo dite drejt Italise nga Shqiperia, sot autoritetet italiane te Lecces kapen 510 kg. Lidhur me kete Saje qorri mashtron shqiptaret me nje komunikate, ne te cilen thuhet se: “Finalizohet nje operacion tjeter i perbashket mes policise se shtetit dhe policise italiane, GDF sekuestrohen rreth 510 kg marijuane”.

LEXO EDHE:  Rama mbërrin në Gjermani, por nuk pritet nga Merkel
Kliko per me shume info

Nderkohe lajmet zyrtare italiane nuk i referohen ne asnje fjale policise shqiptare, perkundrazi thone se skafi mme droge u diktua ne det nga helikopteri i patrulles se policise italiane. Ky eshte mashtrimi i radhes i Saje qorrit qe nuk skuqet as nuk zverdhet nga turpet e tij. sb

Kliko per me shume info

2 COMMENTS

  1. ku i lexove lajmet zyrtare italiane o i mallkuar? Se sa i kupton ti lajmet te pame ne parlament kur lexoje italisht, hahahaha, apo mos ti perktheu jozi se ajo di dhe kenge , si “Perce no?”. Ah qe nuk te qerron nje mortje dhe te lash halen, o qelbesire, plak i rrjedhur dhe i degjeneruar.

  2. O plake i ndyre e tru thare O i korruptuar o Serb qe njerez ke vrare, droga lulezoj ne tende qeverri o kriminel qe e shkaterrove kete Shqiperi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here