Masakra në Stamboll, “babagjyshi vrasës” ekzekutoi 39 persona në lokal

Një person i armatosur ka qëlluar në një klub nate në Stamboll, në lagjen e Beshiktash, në pjesën europiane të qytetit.

39 janë të vdekur mes të cilëve 15 të huaj dhe 69 të plagosur. Atentatori hyri në lokalin e famshëm, ‘Reina’, i veshur si Babagjyshi dhe ka hapur zjarr.

Kliko per me shume info

E më pas është arratisur. Dëshmitarët dhe mediat locale flasin në fakt për 2-3 persona të armatosur.

LEXO EDHE:  VIDEO/ Momente të frikshme kur gazetari vritet ‘live’ në televizion

Bilanci është bërë i ditur nga guvernatori i Stambollit Vasip Sahin, i cili ka folur për një sulm terrorist. Sahin shtoi se sulmi është bërë nga një person i vetëm.

Në lokal sipas mediave vendase ishin të pranishëm rreth 700-800 persona, ndërkaq që kërkime kanë nisur dhe për persona të cilët janë hedhur në ujë kur ka nisur sulmi, pasi klubi i natës është buzë detit.

LEXO EDHE:  500 dollarë gjobë, për një gjysmë molle

Për Vitin e Ri masat e sigurisë në Turqi ishin rritur, me 17 mijë policë në shërbim, disa prej tyre për ironi të fatit gjithashtu të veshur si Babagjysh, njësoj si atentatori.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here