Masakra në Turqi, reagon Erdogan: ‘’Përpjekje për të shkatërruar moralin e vendit…’’

Pas masakrës në Stamboll ku humbën jetën 39 persona dhe u plagosën 69 të tjerë, reagon Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan. 

Ai tha se ky sulm është një përpjekje për të “shkatërruar moralin e vendit tonë dhe për të krijuar kaos me qëllim shkatërrimin e paqes në vend. Ai i përshkroi sulmet mbi Turqinë si “të urryer”.

LEXO EDHE:  ICANN ndodhet në telashe,vendimi i papritur i BE
Kliko per me shume info

Një person i veshur si babagjysh hyri në klubin e natës “Reina” në Stamboll dhe vrau 39 persona, mes tyre një polic. Një pjesë e viktimave ishin të huaj. Policia turke është ende në ndjekje të autorit.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here