Masakra në Turqi, reagon Erdogan: ‘’Përpjekje për të shkatërruar moralin e vendit…’’

Pas masakrës në Stamboll ku humbën jetën 39 persona dhe u plagosën 69 të tjerë, reagon Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan. 

Ai tha se ky sulm është një përpjekje për të “shkatërruar moralin e vendit tonë dhe për të krijuar kaos me qëllim shkatërrimin e paqes në vend. Ai i përshkroi sulmet mbi Turqinë si “të urryer”.

Një person i veshur si babagjysh hyri në klubin e natës “Reina” në Stamboll dhe vrau 39 persona, mes tyre një polic. Një pjesë e viktimave ishin të huaj. Policia turke është ende në ndjekje të autorit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shpërthen depoja me raketa, skena si Gërdeci në Ukrainë

Sipas raportimeve te fundit, një depo me rreth 138 mijë ton municione ...