Masakra në Stamboll, vritet një prej agresorëve (VIDEO)

Mediat lokale në Turqi kanë publikuar një video ku shihet një person i armatosur me kallashnikov që qëllon mbi një polic dhe një civil, ku më pas hyn në lokalin e natës duke qëlluar mbi persona që gjendeshin brenda.

Ministri i Brendshëm i Turqisë, Suleyman Soylu ka deklaruar se agresori është ende në kërkim. Forcat speciale kanë nisur kontrollin e ndërtesave për rreth klubit të natës në Stamboll.

Agjencia turke e informacionit DHA, shkruan se ende nuk dihet identiteti i personit që shihet në video, por nga ana tjetër raportohet se një tjetër agresor është qëlluar për vdekje.

Ndërkohë, forca të policisë kanë bllokuar zonën ku ndodhi masakra. Në momentin e sulmit në lokal ndodheshin 700 deri në 800 persona.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

‘’Putin po përgatit kaos në Ballkan’’

Putin, sipas një studimi të fundit nga Agjensia private e inteligjencës Stratfor, ...