Masakra në Stamboll, mediat truke: Organizata terroriste e Gylenit e kishte paralajmëruar sulmin

Masakra në Stamboll, ku humbën jetën 39 persona dhe mbetën të plagosur 69 të tjerë, ka qenë një sulm i paralajmëruar, raportojnë mediat turke.
Sipas këtyre të fundit, organizata terroriste e Fetullah Gylenit, FETO ka paralajmëruar një sulm në stamboll.
Ngjarja në Stamboll ku mori 39 jetë njerëzish, ndodhi në orët e para të mëngjesit të vitit të ri. Terroristi i veshur me kostume të Santa Claus ka mundur të futet në lokalin ku festohej ndrrimi i viteve duke kryer shpërthimin.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here