Masakra e Stambollit, rrëfen i mbijetuari: Ata qëlluan kudo

Një nga të mbijetuarit e masakrës në Stamboll ka rrëfyer momentet e tmerrit. Dëshmitari tregon se u dëgjua zhurmë të madhe dhe më pas rojet e sigurisë u kërkuan njerëzve që të dilnin jashtë. Ai shprehet se nuk e di se sa agresorë ishin, por ka parë me sytë e ti vetëm një person të armatosur.
“U qëllova në këmbë”, tha ai në anglisht ndërsa e mjekët e merrnin me ambulancë. “Ata njerëz të çmendur qëlluan kudo”, raporton CNN

Agresori, i cili deri tani nuk është identifikuar ishte veshur me kostum babagjyshi në momentin kur hyri në klub.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitja e diamanteve me vlerë 75 milionë euro, shtatë të arrestuar

Pesë burra dhe dy gra janë arrestuar nën dyshimin e përfshirjes në ...