Arrestimi i Haradinajt, Manjani letër homologut francez: Serbia keqpërdor Interpolin

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani i dërgon letër homologut të tij francez, dy ditë pas arrestimit nga policia franceze të kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, .

Manjani i shkruan Zhan Zhak Urvuasë për ndalimin e Haradinajt, duke i thënë se shteti serb ka keqpërdorur aksesin në Interpol për qëllime politike. Manjani i thotë ministrit francez të Drejtësisë së Haradinaj është liruar nga akuzat që ngre Serbia.

“Do të vlerësoja refuzimin tuaj të çdo kërkese për ekstradimin e tij dhe do t’ju lutesha për transmetimin e këtij shqetësimi autoriteteve gjyqësore franceze për lirimin e tij”, e mbyll letrën ministri Manjani.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

A ju mbeti peng që nuk e arrestuat Kelment Balilin? Ja përgjigja e Saimir Tahirit

A ju ka mbetur peng që nuk e arrestuat Kelment Balilin gjatë ...