Manchester City largon shtatë lojtarë në fund të sezonit

Manchester City ka vendosur të largojë shtatë lojtarë nga skuadra në fund të sezonit. Lajmin e bën me dije gazeta e njohur spanjolle AS. Mësohet se lojtarët janë:
Yaya Toure, Jesus Navas, ËillyCaballero, Pablo Zabaleta, Bacary Sagna, Gael Clichy dhe Aleksandar Kolarov janë lojtarët që pritet të lartohen nga Pep Guardiola.

Të gjithëve iu skadon kontrata në fund të vitit dhe klubi nuk e ka ndërmend të rinovojë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ndeshja me Italinë, surprizon trajneri i Shqipërisë De Biasi

Nderkohe qe prej tij priteshin kritika, trajneri i kombëtares, Gianni De Biasi ...