Majko hedh dyshime, çfarë fshihet pas arrestimit të Ramush Haradinajt?

Deputeti i PS-së, Pandeli Majko e cilëson me efekt afatgjatë arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë.

Majko në një reagim në “Facebook” shkruan se ky veprim i kthen në vitin zero marrëdhëniet mes shqiptarëve dhe serbëve.

“Në Francë asgjë nuk ndodh për asgjë. Arrestimi Haradinajt con në vitin zero marrëdhëniet e shqiptarëve me serbët. Në pritje të një reflektimi francez. Sic dinë ta bëjnë vetëm ata”, shkruan Majko.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. Kam bindjen se as që mund të vihet në dyshim, se edhe ky arrestim i Ramushit ka prapavijë kundra-shqiptare!
    Do të doja, që më në fund, edhe reagimet e politikës tonë gjithëkombëtare të jenë unike dhe përkatëse, në rend të parë ndaj Beligradit dhe sivëllezërve të tij!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

I riu i tregon kryeministrit ç’duhet të bëjë, Rama i kontrollon Facebook-un dhe ja ç’i thotë

Nje djale i ri i quajtur Kristiano i ka kërkuar Ramës që ...