Bora në qytete, Ministria e Transporteve: Shoferë, bëni kujdes

Ministria e Transportit ju ben apel drejtuesve te mjeteve qe te kene kujdes gjate qarkullimit me automjete.

Ky institucion njofton se ka rreshje debore ne Shqiperine e mesme dhe i kerkon drejtuesve te perdorin zinxhire.

Ministria sqaron se ka pasur rreshje te konsiderueshme debore, dhe ben thirrje te shmangen levizjet deri ne normalizimim e situates.

Ministria e Transporteve deklaron se gjithe stukturat jane angazhuar maksimalisht per te kaluar situaten dhe se asnje aks rrugor nuk eshte i bllokuar.

“Ka rreshje dëbore ne Shqiperinë e mesme, drejtuesit të perdorin zinxhirët. Ka pasur rreshje të konsiderueshme dëbore, të shmangen lëvizjet deri në normalizimim e situatës.

Gjithë stukturat janë angazhuar maksimalisht për te kaluar situatën. Aktualisht asnjë aks kombetar nuk është i bllokuar”,thuhet në njoftimin e ministrisë.
Njoftohet se levizja ne autostraden Tirane-Durres kerkohet te behet me zinxhire. “Policia Rrugore njofton gjithe drejtuesit e automjeteve se levizja Tirane -Durres dhe anasjelltas te kryehet me zinxhire”, thuhet ne njoftimin e fundit te policise.

Specialistet nderkohe keshillojne qe:

Te mos frenoni fort ne bore

Mos ecni shpejt

Lironi korsine e emergjences

Mbani distance me mjetet e tjera dhe me kembesoret

Perdorni goma dimri ose zinxhire nese keni

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Spitali privat reklamon: Përqafoje Jetën. Qytetari: Kuletën, aty hyn me rroba e del pa brekë!

Një qytetar ka reaguar në mënyrë shumë ironike ndaj reklamës së Spitalit ...