Cmenduri, larja në lumin e akullt për të luftuar lodhjen kronike

Banorët e kryeqytetit të Kazakistanit, Astana, plogështinë kronike dhe ndjesine e lodhjes e luftojnë duke u larë në lumin e akullt i cili rrjedhë nëpër qytetin e tyre, raporton Anadolu Agency.

Disa banorë të njërit nga qytetet më të ftohta në rruzullin tokësor, Astanës, hidhen në lumin e ftohët “Ishim”, për siç thonë ta, të luftojnë dembelizmin dhe lodhjen kronike.

Ata besojnë se larja në ujin e ftohtë forcon imunitetin dhe shpejton qarkullimin e gjakut.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vazhdon loja ‘’Laje makinën’’, ja përgigjia epike e radhës nga pronari(Foto)

Shakaja ‘’Lajme makinën o Gzim’’ jo gjithmonë përfundon me shaka,  mesa duket ...