LSI kritika ministrit Beqaj: Mjekësi që gjunjëzohet para një gripi

Anëtarja e LSI-së në Këshillin Bashkiak të Tiranës, Dejana Kallogjerovic, në një status në “Facebook” shkruan se mjekësia është gjynjëzuar përpara një gripi sezonal.

“Mjekesi qe gjunjezohet perpara nje gripi sezonal”, shkruan ajo, duke fshehur tone kritike brenda saj, për Ministrinë e Shëndetësise.
Sakaq, ministria e Shendetesise ka konfirmuar se praktikisht vendi ndodhet ne epidemi gripale, ku shifrat e pacienteve qe drejtohen per sherbim mjekesor rriten dita dites.

Gjithashtu ministria ka urdhëruar mbylljen e shkollave dhe kopshteve deri më 14 Janar.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

I riu i tregon kryeministrit ç’duhet të bëjë, Rama i kontrollon Facebook-un dhe ja ç’i thotë

Nje djale i ri i quajtur Kristiano i ka kërkuar Ramës që ...