Lirimi i Haradinajt, Qeveria serbe thërret mbledhje urgjente

Kryeministri serb Aleksandar Vuçiq ka thirrur një seancë të jashtëzakonshme të qeverisë së Serbisë pas vendimit në Francë për lirimin me kusht të Ramush Haradinajt.

Seanca do të mbahet nesër në orën 10, pas kthimit të tij nga një vizitë zyrtare në Indi, raporton KTV.

Pika e vetme e rendit të ditës në këtë takim do të jetë lirimi i Haradinajt dhe reagimi i Serbisë për këtë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Treni”, Vuçiç flet me kancelaren Merkel: Ja cfarë kërkon Serbia

Kryeministri serb, Aleksander Vuçiç në një prononcim për “Tanjugun” është shprehur se ka ...