Lirimi i Haradinajt, Qeveria serbe thërret mbledhje urgjente

Kryeministri serb Aleksandar Vuçiq ka thirrur një seancë të jashtëzakonshme të qeverisë së Serbisë pas vendimit në Francë për lirimin me kusht të Ramush Haradinajt.

Seanca do të mbahet nesër në orën 10, pas kthimit të tij nga një vizitë zyrtare në Indi, raporton KTV.

Kliko per me shume info

Pika e vetme e rendit të ditës në këtë takim do të jetë lirimi i Haradinajt dhe reagimi i Serbisë për këtë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.