Luanin në liqenin e ngrirë por akulli u thye, mbytet 12-vjecari në Tiranë

Nje femije eshte mbytur ne liqenin e Kasharit diten e sotme.

Viktima eshte 12 vjec, ndersa nje 15 vjecar qe ndodhej bashke me te, ka rene ne uje por ka shpetuar pasi eshte nxjerre me heret nga liqeni.

Policia beri me dije se më datë 11.01.2017, rreth orës 14:15, në Mëzez, tek Liqeni i Kasharit, kanë rënë 2 fëmijë në liqen, ku është mbytur një fëmijë 12 vjeçar, ndërsa fëmija tjetër 15 vjeçar, është nxjerrë nga liqeni, dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

“Priten të mbrijnë polumbarët e Renea-s, për nxjerrjen e fëmijës nga liqeni. Nga hetimet paraprake është mësuar se fëmijët kanë qënë duke luajtur në liqen pasi ka qënë pjesërisht i ngrirë”, ka thene policia.

Nga vendngjarja mesohet se femijet kane qene duke rreshqitur ne siperfaqen e liqenit pasi kishte ngrire, por ne nje moment akulli eshte thyer dhe ata kane rene ne uje.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Fatos Lubonja “sherr” me Andi Bushatin, përplas shishen e ujit dhe ofendon: Ti qenke idiot!

Analistin Fatos Lubonja duket se nuk e kanë mbajtur nervat mbrëmjen e ...