Ligji i amnistisë, rreth 731 të burgosur përfitojnë

Akti i miratuar nga Parlamenti në fund të dhjetorit të shkuar mbi zbatimin i amnistisë, nis nesër. Në total, përfitojnë 731 të burgosur.
Janë 731 të burgosur në total që përfitojnë nga amnistia e iniciuar nga Ministria e Drejtësisë.
Numri më i madh i të burgosurve që do të lirohen:
Nga burgu i Fierit do të lirohen 150 të dënuar
Nga burgu i Peqinit do të lirohen 131 persona
Nga burgu i Lezhës do të lirohen 117 të dënuar
Nga burgu i Rrogozhinës do të lirohen 110 të dënuar
Nga burgu “Ali Demi” në Tiranë do të përfitojnë 9 gra të burgosura
Nga burgu 313 në Tiranë do të lirohen 7 të burgosur
Nga burgu 302 do të lirohen 4 të burgosur

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kapet banda shqiptaro- turke/ Rrihnin, prisnin e kërcënonin me vdekje në…

Një bandë kriminale qe ishte e organizuar mes shqiptarëve dhe turqëve është ...