Lajm i keq, WhatsApp nuk do të funksionojë në këto lloje telefonash

Aplikacioni më popullar i mesazheve, WhatsApp pritet të ndalojë së funksionuari gjatë 2017 duke lënë jashtë shërbimit miliona përdorues të tij.

Bëhet fjalë për përdoruesit që posedojnë smartfonë të vjetër si Iphone, Nokia, BlackBarry Os ose telefona Android, të cilët duhet të përmirësojnë telefonat e tyre sa më shpejt të jetë e mundur.

WhatsApp, aplikacioni më popullor në botë për bisedat në chat, që aktualisht ka më shumë se një miliardë përdorues aktivë, ka konfirmuar se do të ndërpresë shërbimin për një sërë sistemesh operative smartfonë.

Në fillim të 2016-ës, kompania njoftoi se versionet më të vjetra të Android dhe iOS si dhe BlackBerru dhe Nokia nuk do të mbështeten më nga ky aplikacion.

Me mbylljen e 2016-ës, WhatApp ka konfirmuar se së shpejti nuk do të funksionojë më në iPhone 3GS, Windows phone 7 dhe telefonat Android 2.1 ose Android 2.2

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Samsung vazhdon problemet, përdoruesit e Galaxy S7 nuk karikojnë dot telefonat

Pas limitimit të disa telefonave Galaxy Note 7 në 60 për qind ...