Kupa e Anglisë, Arsenali kualifikohet me përmbysje rezultati ndaj Preston

Arsenal ka fituar me përmbysje dhe duke vuajtur, 2-1 në fushën e Preston, duke u kualifikuar për 1/16-t e finaleve të Kupës së Anglisë, veprimtaria më e vjetër në botë.

Golin e fitores e shënoi Olivier Giroud kur kishte mbetur edhe një minutë lojë. Callum Robinson kaloi në avantazh Preston, në minutat e para të ndeshjes, ndërsa Arsenal barazoi sapo nisi pjesa e dytë me golin e shënuar nga Aaron Ramsey. Në sekondat e fundit miqtë bënë diferencën me golin e shënuar nga sulmuesi francez, pas pasimit të marrë nga Lucas Perez.

Ky ishte goli i dhjetë i Giroud në tetë ndeshjet e fundit të luajtura me Arsenal, në të cilat gjithmonë ka shënuar të paktën një gol. Vlen për t’u përmendur se që kur Arsene Wenger ka marrë drejtimin e “topçinjve”, 21 vjet më parë, Arsenal gjithmonë është kualifikuar mes 16 më të mirave të Kupës së Anglisë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pas humbjes me Bosnjen, De Biazi befason me deklaratën e tij

Gianni de Biasi ka thënë se Shqipëria është dashur të fitonte ndeshjen ...