Kukës, OSHEE flet për bllokimin e tre elektricistëve 2 orë në deborë

OSHEE njoftoi ne faqen zyrtare se gjate paradites se sotme, 3 elektriciste te Kukesit u nisen rreth ores 11.00 per ne fshatin Borje, per te riparuar fidrin 8, i cili shtrihet nga HEC Orgjost deri ne fshatin ne fjale, 37 km larg Kukesit.

Pasi kane ecur per ore te tera, nen trashine e bores prej 1m e gjysme, elektricistet jane bllokuar nga i ftohti, duke mos mundur te leviznin nga vendi.

Nen kushte te ashpra atmosferike ata kane leshuar sinjalin SOS, e ndersa po mbushnin rreth dy ore te bllokuar gjendja e tyre shendetesore po rendohej.

U desh me ne fund nderhyrja e shtabit te emergjencave dhe banoreve te fshatit Borje, qe ben te mundur nxjerrjen e tyre nga debora dhe shpetimin e jetes.

Aktualisht jane rehabilituar fal sherbimit mjekesor dhe jane jashte rrezikut per jeten!

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Masakër me dinamit në Fierzë, 20 ton peshk i ngordhur mbi liqen

Liqeni i Kukësit pranë një katastrofe ekologjike. Bregu i Liqenit është mbushur ...