Krijesë e rrallë në Meksikë, kapet një peshk “alien”(VIDEO)

Një peshk “Alien” me pamje të rrezikshme dhe grabitqar është kapur në brigjet e Los Cabos, Meksikë. Kjo është bërë me dije nga personat që e kanë kapur, duke e publikuar përmes Facebook-ut nga “Pisces Sportfishing Fleet” të marten e kaluar dhe deri tani është shpërndarë mbi 500 herë.
Faqja që ka publikuar pamjet e peshkut, ka bërë me dije, se kjo krijesë e fryrë, me ngjyrë pink dhe me formën e peshkaqenit është kapur dhe pastaj lënë i lirë përsëri nga peshkatari Jaime Rendon.
Pas kontaktit me peshkatarin që e kapi dhe duke e studiuar vendin ku u kap peshku “Alien” grupi ndau opinionin se “mund të jetë një peshkaqen i fryrë me ujë, stomaku i tij është i mbushur me ujë ndoshta për të zmadhuar përmasat e tij që të bëjë të pamundur që të gëlltitet nga grabitqarë të tjerë”.
Ata thanë gjithashtu se peshkaqeni ishte gjetur një milje larg bregut, në thellësinë 370 këmbë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

E pabesueshme, të gjithë i kemi skuqur vezët gabim deri tani…!

Një vezë e skuqur është gatimi më i thjeshtë që mund të ...