Kosove, lind femija i pare i vitit te Ri 2017

Ka lindur fëmija i parë në Vitin 2017 në spitalin e Gjinekologjisë në QKUK, ai është djalë dhe peshon 3.65 kg. Nëna dhe foshnja gëzojnë shëndet të mirë

Drejtoresha e Gjinekologjisë, Myrvete Paçarada ka bërë të ditur se në vitin që shkoi janë shënuar 10 mijë e 40 lindje.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Plan për vrasje politike/ Zbulohet lista e zezë me ministra, deputetë e gazetarë në Kosovë e Maqedoni

Ministra, deputetë, politikanë e gazetarë, madje edhe Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ...