Kosova i kërkon Francës lirimin e menjëhershëm të Ramush Haradinajt

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, ka thënë se i ka dërguar një letër homologut të saj francez, përmes së cilës “kam kërkuar lirimin e menjëhershëm te z. Haradinaj”.

“Jemi duke i ndërmarre te gjithë hapat në kuadër të procedurave të bashkëpunimit juridik ndërkombëtar dhe shpresojmë se Z. Haradinaj do te lirohet shume shpejtë”, ka thënë Hoxha për “Insajder”.

LEXO EDHE:  Më shumë se 80 deputetë shqiptarë mbajnë armë!
Kliko per me shume info

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, është arrestuar sot në Francë bazuar në një urdhëarrest të lëshuar nga Serbia.

Haradinaj ishte arrestuar edhe më herët në Slloveni me të njëjtin urdhëarrest.

AAK ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të ndërrpes cdo komunikim me Serbinë pas arrestimit të tij.

Kliko per me shume info

1 COMMENT

  1. Francezet jane plehra. Gjithmone bejne lojen e serbit. Turp per institucionet franceze qe bien kaq poshte, a thua se Franca nuk ka shtet! Nese shtetet europiane jane ne kete gjendje skandaloze, atehere shqiptaret nuk kane pse te aspirojne europen!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here