Kosova proteston sot lirimin e Haradinajt

‘’Kundër fyerjes dhe padrejtësisë”- është motoja e protestës që do të mbahet në disa qytete të Kosovës për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Ky i fundit është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti të Serbisë të vitit 2014. Prizren, Gjilan, Pejë, Mitrovicë, Gjakovë dhe Ferizaj do të mbahet protesta e cila fillon në ora 11:55. Ndryshe, lideri i AAK-së është arrestuar javën e kaluar nga autoritetet franceze në bazë të një flet arresti të lëshuar nga Serbia në vitin 2004.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Shqiptarët e dinë sa kundërproduktive është ideja e ‘Shqipërisë së Madhe’”!

Ish drejtori i degës për Ballkanin të Institutit të Berlinit për çështje ...