Kombëtarja shqiptare merr një lajm të keq nga FIFA

Kombëtarja Shqiptare merr nje lajm te keq nga Federata Boterore e Futbollit. Skuadra ka humbur 2 vende në renditjen e FIFA-s.

Në vendin e 51, Kuqezinjtë ranë pasi janë ngritur skuadra të tjera si Arabia Saudite apo Nigeria. Pritet që muajin e ardhshëm Shqipëria të humbë të tjera vende.

Kombëtaret afrikanë të impenjuara në Kupën e Kombeve gjatë muajit Janar mund të fitojnë pozicione që do të rezultojnë në dëm të Shqipërisë.

Rivalët e Kombëtares Shqiptare në eliminatoret e Botërorit 2018 nuk kanë ndryshuar pozicione, me përjashtim të Lihtenshtejnit.

Spanja ruan vendin e 10, Itali të 16-in, Izraeli vendin e 55-të, Maqedonia në vendin e 162-të, ndërsa Lihtenshtejni ka fituar një pozicion.

Këtë klasifikim e kryeson kombëtarja e Argjentinës. Në ndjekje janë Brazili dhe Gjermania.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Përfundon sfida me Italinë, Shqipëria humb 0-2 në Palermo

Italia ka mundur Shqipërinë me rezultat 2-0. Kombëtarja shqiptare e nisi mjaft ...