Kolonel Dritan Demiraj: Ekstradimi i Haradinajt në Serbi, akt lufte ndaj shqiptarëve

Kolonel Dritan Demiraj, ushtarak qe ka kryer mese mbi 10 misione në Afganistan, autor i disa librave ne fushen ushtarake dhe te mbrojtjes, tashmë trajnuesit kundër terrorizmit në SHBA, ka bërë thirrje për protesta të forta për lirimin e Ramush Haradinajt dhe për ndërprerjen e marëdhënieve diplomatike me Serbinë deri në lirimin e tij.

Demiraj e konsideron si nje akt lufte ekstradimin e Ramush Haradinajt ne Serbi.

Reagimi i tij i plotë:
Te nderuar bashkekombas!

I bej thirrje te gjithe shqiptareve kudo qe ndodhen te dalin ne protesta deri ne lirimin e Liderit Ramush Haradinaj dhe shkeputjen e menjehereshme te maredhenieve diplomatike me qeverine e Serbise.

Nese Ramushi ekstradohet kjo do te thote njelloj si nje akt lufte me Shqiptaret.

Gjithmone deri ne vdekje me heronjte e luftes dhe kunder bashkepunetoreve shqiptare te serbeve. DD.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. Kush eshte ky qe jep ultimatume, ka ndonje pozite dhe ne emer te kujt flet. Ne shqiptaret me serbin kemi te pakten tash 100 vjet qe jemi ne lufte, por nese je kompetent ultimatumin jepja Frances pasi ky shtet kur…v po ndalon nje person jashte cdo ligji e konvente nderkombetare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Plan për vrasje politike/ Zbulohet lista e zezë me ministra, deputetë e gazetarë në Kosovë e Maqedoni

Ministra, deputetë, politikanë e gazetarë, madje edhe Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ...