Kinë, i armatosur, 41-vjeçari kërcënon me vdekje fëmijët në çerdhe

Një ngjarje e rëndë është raportuar nga Kina. Mësohet se një person i armatosur ka sulmuar me thikë një grup fëmijësh. Ai pasi ka hyrë në çerdhen e tyre, i kishte kërcënuar me vrasje.
41-vjeçari u arrestua nga policia menjëherë, mirëpo qëllimi i tij për këtë masakër të mundshme është i paqartë.
Mediat kineze thonë se asnjë nga fëmijët nuk u lëndua pasi policia kishte arritur ta kapë sulmuesin para se të lëndonte dikë.
Ngjarja ndodhi në provincën Guangxi.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitja e diamanteve me vlerë 75 milionë euro, shtatë të arrestuar

Pesë burra dhe dy gra janë arrestuar nën dyshimin e përfshirjes në ...