Kërcënoi me pistoletë Glock bashkëfshatarin, në pranga 38 vjeçari nga Vlora

Policia e Vlorës ka vënë në pranga një 38 vjeçar në fshatin Akërni të Vlorës pasi dyshohet se ka kanosur me armë zjarri bashkëfshatarin e tij. Të blutë raportuan se ngjarja ka ndodhur më 1 janar dhe i arrestuari Leonard Zoto, 38 vjeç nga ky fshat, “dyshohet se ky shtetas ka kanosur me armë zjarri, shtetasin J.N., 49 vjeç (banues në të njëjtin fshat), për motive të dobëta”
Policia ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale armën e zjarrit të llojit Pistoletë-Glock.
Materialet iu dërguan Prokurorisë në ngarkim të këtij shtetasi për veprat penale “Kanosja” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarakë e municioneve”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Policia po fsheh arrestimin e personit me pajisjen përgjuese në Rinas”

Ish ministri i Brendshëm, Flamur Noka shkruan ne faqen e tij se ...