Qeveria turke: Kamikazi shpertheu veten brenda klubit te nates

Disa orë pas sulmit terrorist në Stamboll ku mbetën të vdekur 35 persona si dhe u plagosën të paktën 40 të tjerë, Qeveria e Turqisë ka dal me deklaratë zyrtare.

Qeveria turke thotë se sulmi në klubin e natës në Stamboll ishte sulm terrorist.

Sipas Qeverisë, në sulm ka qenë i përfshirë vetëm një sulmues vetëvrasës.

Deri më tash janë konfirmuar 35 persona të vdekur dhe mbi 40 të plagosur derisa në klubin e natës për të festuar Vitin e Ri 2017 ishin qindra persona.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shkalla ndërron papritur drejtim, 18 të plagosur në një qendër tregtare

Rreth 18 persona u plagosën në një qendër tregtare të Hong Kongut ...