James Rodriguez vendos për të ardhmen…

James Rodriguez nuk do të largohet nga Real Madridi. Ylli kolumbian ka humbur vendin në formacionin e Zinedine Zidane dhe nuk kanë qenë të pakta zërat që kanë spekuluar për një largim të tij nga Santiago Bernabeu.

Por siç njofton gazeta e afërt me klubin madrilen Marca, gjatë stërvitjes së djeshme Zidane e ka ndalur Jamesin për të biseduar me të ku edhe i ka siguruar atij që është një lojtar kyç për skuadrën, por nuk i ka premtuar që do të luajë menjëherë në 11-shen e parë.

James tani do të punojë më shumë që të luftojë për një vend në formacion edhe pse pas finales së Kupës së Botës për Klube ka lënë të hapur mundësinë e largimit.

Për ta bindur lojtarin që të qëndrojë te Reali, ka biseduar me të edhe kapiteni Sergio Ramos, fjala e të cilit ka peshë të madhe brenda klubit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ndeshja me Italinë, shqiptarët ndezin Palermon

Do jetë një ndeshje në fushë por një festë jashtë fushave. Tifozët ...